Зараз у нашій крані тривають воєнні дії. Зачинені всі освітні заклади і, як наслідок, батьки вимушені теж залишатися вдома. Як же батькам організувати день, щоб діти мали можливість і розважатися , і розвиватися? Дитині дошкільного віку, на відміну від школяра, потрібно допомогти організувати власну діяльність.Насамперед дорослі мають організувати свій день так, щоб якнайменше змінити розпорядок дня дитини від розпорядку дня в дитячому закладі. Адже дії закінчиться, і діти повернуться до звичного розміреного життя садочка. І краще, щоб малюку не прийшлося занову до нього привчатися. Батькам потрібно розуміти, що змінилося тільки місце перебування більшої частини дня дитини, а її діяльність повинна і надалі бути такою, як і була( по можливості) , або трішки змінена. Психологи радять написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня – коли буде час для ігор, читання і відпочинку.

Нормативно-правова база в умовах воєнного стану в Україні

Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”
Лист МОН № 1/3370-22 від 03.2022 «Про оплату праці працівників закладів освіти під час призупинення навчання»
Лист МОН № 1/3454-22 від 03.2022 «Про перенесення атестації педагогічних працівників у 2022 році»
Лист МОН №1/3475-22 від 03.2022 «Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей із числа внутрішньо переміщених осіб»
Лист МОН №1/3593-22 від 03.2022 «Про здійснення публічних закупівель та обслуговування в органах Казначейства в умовах воєнного стану»
Лист МОН №1/3556-22 від 19.03.2022 «Закладам освіти, установам, які вимушені змінити місце розташування у зв’язку з проведенням в місцях їх розташування бойових дій або тимчасовою окупацією території України, необхідно перейти на обслуговування до органів казначейства за новою адресою розташування»
Лист МОН № 1/3737-22 від 03. 2022 «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»
Лист МОН №1/9-766 від 12.2019 «Щодо комунікації з дітьми дошкільного віку з родин учасників ООС/АТО, внутрішньо переміщених осіб та організації взаємодії з їхніми батьками»

Про запровадження змішаної форми навчання в ЗДО №11


 

Для дистанційної роботи  з дошкільнятами педагоги використовують месенджер VIBER  та платформу GOOGLE CLASSROOM


Віртуальна бібліотека дошкільника

Матеріали психолого-педагічного супроводу дітей дошкільного віку

Онлайн заняття педагогів Ви можете переглянути на нашому youtube каналі


Пропонуємо кілька платформ для організації роботи з дошкільниками вдома:

Сучасне дошкілля під крилами захисту

НУМО – платформа розвитку дошкільнят

НУМО – дитячий садочок онлайн

 Задання для дошкільнят

Вихователь онлайн

Малятам-дошкільнятам

З любов*ю до дітей

Незвичні способи малювання

Казки народів світу

Цікаві саморобки

ЦІКАВІ ЗООПАРКИ СВІТУ

МУЗЕЇ СВІТУ ДЛЯ ДІТЕЙ